Çatı Tabelası

Çatı Tabelası

Çatı tabelaları, orta ve büyük ölçekli her türlü firmanın kullanabileceği ve sıkça çatı bölgelerinde kullanılan büyük punto ve logolara sahip tabelalara denir.

Çatı tabelaları orta ve büyük ölçekli her türlü firmanın kullanabileceği ve sıkça çatı bölgelerinde kullanılan tabelalara denir. Diğer tabela çeşitlerine göre büyük olarak tasarlandığı için, uygulama alanı önem arz eder. Bu alanında gerekli büyüklük ve genişliğe sahip olması gerekir. Çatı tabelalarının özelliği uzaktan fark edilebilmesidir.

Çatı tabelaların hazırlanmasında birçok konu önemlidir. Örneğin; tabelanın gün boyunca güneş ışığına maruz kalacağı için uygun renk ve uzun ömürlü, dayanıklı materyallerin kullanılması bu konu hassasiyet taşımaktadır. Ayrıca çatı kısımlarında yer almasından dolayı sert ve rüzgarlı hava koşullarından etkilenmemesi için tabelanın montajının gayet emniyetli bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Montajında büyüklüğüne uygun ve kaliteli malzemelerin kullanılması güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır. Çatı tabelalarında çokça tercih edilen tasarımlar genel olarak logo veya iletişim bilgileri benzeri tasarımlardır ve burada ki amaç müşteriye "biz buradayız" mesajı vermektir.

Çatı tabelasında kullanılacak harflerin puntoları gerekli çevre analizi yapılarak belirlenmeli, müşterinin tabelayı okuması kolay ve net olmalıdır. Uygun renklerin kullanımı ile markanızı çatınızda müşteri ve potansiyel müşterilerinize etkin bir şekilde gösterebilirsiniz.