Işıklı Tabela

Işıklı Tabela

Işıklı tabelalar, çeşitli aydınlatma materyalleri ile reklam tabelalarının ışıklandırılması ile yapılır. Akşam vakitlerinde etkili reklam araçlarından biridir.

Işıklı tabelalar, çeşitli aydınlatma materyalleri ile reklam tabelalarının ışıklandırılması ile elde edilir. Bu tarz reklam tabelalarında genellikle led, florasan, neon gibi ışıklandırma malzemeleri kullanılmaktadır. Özellikle geceleri hizmet veren dükkan ve firmalarda sıkça tercih edilen reklam tabelalarıdır.

Işıklı tabelalar özellikle göz alıcı olması sebebi ile akşam ve gece saatlerinde potansiyel müşteri kitlenizin dikkatini çeker ve sizi bulmasını kolaylaştırır. Işıklı tabelalarda alüminyum ya da demirden hazırlanan iskeletin arka ve ön bölümüne ışığı mümkün olan en iyi seviyede yansıtacak materyaller konulur. Diğer tabela çeşitleri ile de bir arada kullanılabilen ışıklı tabelalar firmaların marka bilinirliği ve akılda kalıcılığını artıran özelliğe sahiptir. Birçok tabela çeşidinde olduğu gibi ışıklı tabela yapımında da tabelanın bulunacağı konum iyi analiz edilmesi, aynı zamanda dikkatli bir şekilde ölçü alınması ve ona göre imalatının yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda tabela için seçilecek aydınlatma malzemesinin tipide önem taşır. Ayrıca elektrik ile çalışmasından dolayı sert hava koşullarına dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir.

Işıklı tabela markanızı en iyi şekilde yansıtacak reklam araçlarının başında gelmektedir. Bu nedenle tüm süreçlerin özenle analiz edilmesi, tasarımının ve üretiminin hazırlanarak monte edilmesi gerekir.